novější < zobrazeno 11 - 15 z 31 > starší

zatím není nic v plánu ...
28.11.2006

Čin šíleného fanouška

Pravděpodobně neuvážený čin některého z fanoušků V.Ž. mohl zhatit prosincové kralupské turné této všeobecně oblíbené skupiny z naší vsi. Fanatický příznivec chtěl mít nejspíše doma něco, čeho se dotýkaly alespoň nohy členů skupiny a tak sebral pororošt sloužící jako škrabák na obuv před jejich zkušebnou. V obnažené šachtě škrabáku si pak minimálně jeden, možno však i všichni hudebníci mohli zlomit nohu a následným pádem i další končetiny, případně i bez pomoci bídně zhynout.
Zatím není jasné zda s tímto případem nějak souvisí i to, že v blízkém okolí zmizelo několik vík od kanálů a kovová torza polí stareho plotu z původního oplocení kulturního domu.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

8.11.2006

Vetřelec na zkoušce VŽ

Dne 8.11. opět proniknul na zkoušku hudebního tělesa Vlasatý žárovky místní rodák Z.F. pod průhlednou záminkou poslechnout si nové písně své oblíbené skupiny. VŽ pohostili svého hosta kvalitní meruňkovicí a chovali se k dotyčnému vstřícně i přesto, že s ubývající hladinou lahodného moku v lahvi, zvyšovala se intenzita „chytrých“ rad hostujícího na hlavy pilně zkoušejících hudebníků. Míra trpělivosti přetekla ve chvíli, kdy se výše jmenovaný chopil mikrofonu po absentující vokalistce (dotyčná se nedostavila na zkoušku s výmluvou že nestíhá) a jal se předvádět své hlasové dovednosti. Po první takto odprezentované písni ale projevil závažné nedostatky ve znalosti textu, vyluzoval pouze prapodivné zvuky a i přes značnou toleranci většiny členů VŽ byl vykázán do přilehlého hostince s tím, že „kráká jako Rumburak“.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

30.10.2006

Neznámý Ital na vsi

Neznámý muž s výrazným knírem, zřejmě italské národnosti, se v obci začal pohybovat v období komunálních voleb; tato skutečnost tedy vedla znepokojené občany ke spekulacím a oprávněným obavám, zda nebude hladký průběh voleb představitelů obecního úřadu a následně i hlavy obce kontrolován nějakou mezinárodní zločineckou organizací. Prozatím se tajně monitoruje zda nedochází ke zvýšenému nákupu těstovin v místní prodejně potravin i v prodejnách v sousedních obcích.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

3.7.2006

DOBROTA V ŠKARPÁCI

V pondělí 3.7. byla v kopci „Hleďsebáku“, blízko odbočky k tankovišti ropy, naplněna škarpa až po okraj hořčicí. Obyvatelé vsi, dojíždějící za prací tímto směrem, se proto velice těšili na druhý den až okolní borovice obrostou párečky, jitrnicemi a jiným masnými produkty. K velikému zklamání však žádná dařbujánská kouzla nepokračovala, a tak zůstalo jen u té hořčice, která navíc začala na povrchu osychat a lehce nakysle zatouchat. Půjde tak zřejmě jen o nepovedenou várku produktu Hellmans, které se zbavila firma Unilever po vzoru našich německých eurobratří.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

25.6.2006

GRATULULACE K SPORTOVNÍMU VÝKONU

Obyvatelé vesnice gratulují ke skvělému sportovnímu výsledku rodaččce Andulce Koblencové, a děkují jí tímto za příkladnou reprezentaci rodné vísky ve sportovní kanoistice. Ve slalomu věkové kategorie předžačky, poslední červnový víkend v Zábřehu na Moravě, totiž naše nadějná kanoistka získala zlaté 1 místo ! Pořádající moravané zřejmě psychicky neunesli tuto zdrcující porážku, a tak alespoň dotyčné ošklivě zkomolili jméno na uděleném diplomu. Na položenou otázku, zda půjde ve stopách kariéry známé české olympioničky, talentovaná sportovkyně (mezi sousedy na vsi přezdívaná „Zlatá Anna“) pouze lakonicky odpověděla: „Já nejsem žádná Štěpánka !“.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -