zatím není nic v plánu ...
STRUČNÁ HISTERIE VLASATÝCH ŽÁROVEK

    Všechno začlo blahé paměti 7.2.1998 narozeninovým koncertem v Nové Vsi, nebo vlastně jěště o pár tejdnů dřív v hospodě u Janáče v Nelahozevsi, protože než se s něčím začne, musí se to pořádně promyslet, prodiskutovat, připravit a zapít. Tak tedy vznikly „VLASATÝ ŽÁROVKY“. Původně jen jako volné sdružení několika muzikantů z různých regionálních kapel které pomalu kulminovalo z dobrovolného seskupení „Děti z kouřové hory“. Specifikum této industriálně vokální skupiny bylo vyřvávání a vyluzování zvuků v časných raných hodinách, většinou na závěr společných vystoupeních bigbítových kapel kralupska (Muttley band, Janáčovo kvarteto, PS Company …), doplněné několika alkoholem ovlivněnými nadšenci z řad zbylých diváků. Dodnes noční můra všech hostinských v přilehlém okolí vesnice.
    Vše přerostlo ve vyřvávání částečně organizované, spojené se zalíbením v totálním undergroundu. Odtud také první repertoár: Hlavsovy Mochomůrky, TBC od Umělé hmoty. Měsíc po prvním koncertu (těžko říct jak publiku, ale nám se líbil) VŽ uspořádali důležitý milník v historii VŽ - umělecké soustředění ve vesnici Stvolny na plzeňsku, kde se nejprve způsobilo mohutné pozdvižení a poté rozhodlo, že není důvod v hraní nepokračovat. Největším průserem se dnes jeví, že jsme při rozdělování postů zapomněli na kronikáře. Nemuseli se teď přeorávat pustá pole mozkových závitů.
    V kapele se od té doby vystřídalo mnoho členů (někteří i přišli a odešli několikrát), výčet je dlouhý, nebudeme unavovat jmenným seznamem. Stejně by se na někoho zapomnělo, a ten by pak moh bejt nasranej. Musíme ale určitě zmínit duchovní otce celého projektu, zakladatele, dramaturga repertoáru, mistra tance a uměleckého vedoucího – PhDr. Petara Chemopetrola CSc. , toho času stále ve výkonu trestu za sňatkové podvody.
    Podívejte se do bohatého fotoarchivu a poznejte si sami bývalé a současné členy VŽ !!! Mno a i kdybyste nikoho nepoznali, je to rozhodně veselá podívaná.

    V současné době hrajeme již v celkem ustáleném složení (mrkněte do píchaček).
    Věnujeme se z větší části vlastní tvorbě doplněné několika převzatými a vkusně upravenými songy. Texty a snad i nějaké zvuky si najdete někde na těchto stránkách, zdržme se předčasných hodnocení, udělejte si to za nás (to hodnocení).
    Soubor VŽ plánuje do budoucna nadále tvořit umění veskrze lidové a veselé, hudbu skočnou a ryčnou, jak se na vesnickou kutálku sluší a patří.
    Pokud byste všechno chtěli slyšet a vidět na živo, najdete zde taky seznam plánovaných vystoupení. Neváhejte a doražte se poveselit !!!

VÍTEJTE V ELEKTRÁRNĚ NA VESNICI !!!!