zobrazeno 1 - 5 z 31 > starší

zatím není nic v plánu ...
21.4.2009

Na vsi roste nová Štěpánka !

Nelahozeveské rodačce, úspěšné sportovkyni, kynoložce a zpěvačce bývalého proslulého hudebního sdružení Citronci, Huhu Koblencové, se dostalo zaslouženého ocenění v anketě Sportovec roku 2008 města Kralupy nad Vltavou. Při slavnostním galavečeru převzala společně s dalšími teamovými soukmenovci Matulou a Šupolíkem ocenění za úspěch v podobě prvního místa „hlídek“ kanoistů v rámci mistrovství republiky. Rozhovor s šampiony v krocení divoké vody najdete zde. Blahopřejeme !!!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

25.2.2009

Krev na kolejích pod zámkem

Opravdu ošklivá krvavá příhoda se stala na vsi zhruba před čtrnácti dny. Nejmenovaný přespolní návštěvník hostince U Janáče, známý tanečník a pohybový eskamotér, se na oslavě narozenin posilnil natolik, že mu jindy tak skvěle laděné pohyby činily očividné problémy. Cestu z hostince si poté, spěchaje na autobusové spojení zpět do místa trvalého pohybu krátil přes nechvalně a tragicky proslulou nechráněnou vlakovou kolej vedoucí před hostincem, podcenil však koordinaci pohybů a upadl přímo na chladnou kolejnici a to tak, že hlavou. Svědkové nehody tvrdí, že dotyčný upadl do lehkého bezvědomí, naštěstí však kumpáni včas nehodu zpozorovali a nebožáka odtáhli do bezpečí autobusové zastávky. Po ohledání a poskytnutí první pomoci byla diagnostikována pouze tržná zranění na čele a bradě, jenž vyřešil druhý den po ránu ambulantím zásahem kralupský chirurg.
Hostinský B. v komentáři k nehodě pouze suše konstatoval, že má tanečník štěstí že zaplatil, jinak by nehodu zřejmě nepřežil.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6.3.2008

Oprava zprávy z 12.7.2007

Důvěryhodnost našeho informátora se neprokázala – všechno je jinak! Areál v blízkosti potrubního mostu „Šijusaka“ jež jsme původně označili za nový autokemp velkoknížete L. je ve skutečnosti dělnickou ubytovnou přilehlého autovrakoviště a v současnosti je ubytovna liduprázdná. Předchozí obyvatelé poté co zjistili, že bydlení je spojeno s výkonem práce, z hrůzou odcestovali neznámo kam. Zlí jazykové tvrdí, že na cestu si naložili několik metrů dobře vypalovatelného kabelu ze zahrady elektropodnikatele J.B. a předzásobili se kuřivem a alkoholem při dvou nočních návštěvách v nedalekém „Drtibaru“.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6.3.2008

Štěstí v neštěstí (nebo naopak?)

Přesto že všechna rádia hlásila od časného rána namrzlé vozovky, cyklista P.K. podcenil tyto informace a vydal se nepřiměřenou rychlostí na cestu do zaměstnání. Jeho zběsilá jízda nemohla skončit jinak, než hrůzunahánějícím pádem u zlověstné závory na starém mostě (kde zahynulo již několik osob jak jsme dříve informovali), a natržením kapsy s následným vytroušením peněženky v kapse se nacházející. P.K. by chtěl tímto poděkovat neznámému poctivému nálezci, který si z peněženky odebral zasloužených 25% hotovosti jako nálezné a poté ji odložil na méně frekventované místo, aby ji cestou do práce nepošlapali zaměstnanci PTZ, a on ji tak mohl nepoškozenou získat zpět.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

7.9.2007

Hurvínkovo tajemství odhaleno, Koblih prohrál basu

V sobotu 1.9. došlo na zahradě Domova mládeže v okolí Hroší vany k oslavě narozenin pana Oskara Šindelky, spojené s mohutným grilováním. Účast byla hojná a v pokročilé době se zde rozvinula zajímavá debata o sexualní výbavě loutek, konkrétně Hurvínka. Například rodák ze sousední vsi Námořník tvrdil, že musí mít pořádný „klacík“, a že ten je jistě ovládán tím nejtlustším drátem, jenž dřevěné celebritě ční z hlavy. I opatrnější Koblih byl ochoten se vsadit, že když né klacek, tak alespoň malý souček ! Výzvy k sázce se chytila vášnivě odporující zkušená návštěvnice divadla loutek Daada a s vidinou snadno nabyté bedny plzeňského moku hned v pondělí oslovila dramaturgyni divadla Š+H. Tak aby bylo do budoucna jasno, přetiskujeme zde její odpověď v plném znění:
„Zodpovědně zde prohlašuji, že celá rodinka -včetně Žeryka- je po většinu času zcela bezpohlavní…pokud si to v budoucnu nevyžádá nějaká role“. D. Kirschnerová - dramaturgyně.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -