novější < zobrazeno 6 - 10 z 31 > starší

zatím není nic v plánu ...
13.7.2007

Únosce dopaden

Ve čtvrtek 5.7. se chovanec Domova mládeže I.Š. pokusil zavléci do ciziny několik nezletilců, když je i s důvěřivou matkou M.K. vylákal na údajný výlet. Naštěstí několik kilometrů od hranic v obci Přestanov došla v jeho plynovém paromobilu definitivně voda a musel jej odstavit u místního hostince. Odtud M.K., která již prohlédla únoscovi nekalé záměry, v nestřeženém okamžiku zavolala o pomoc, a zde byl také I.Š. dopaden, potupně na lanu odtažen zpět do Domova mládeže v Nelahozevsi a předán k další převýchově.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

12.7.2007

Turistický byznys na vsi vzkvétá

Urozený pán velkokníže Lobkowicz rozšířil nabídku svých služeb zbudováním autocampu poblíž bývalé násypky s ryze šlechtickým sociálním zařízením (WC pod topolem, tekoucí voda v řece). Zatím jeho zařízení využívá jen jeden karavan obývaný 10-15 našimi dočasnými spoluobčany blíže neurčitelné barvy pleti. Druhým zajímavým projektem je nové přístaviště lodí všeho druhu a všech velikostí nacházející se na Dvořákově stezce kousek za kulturním domem. Za peníze z evropských dotací zde vznikla celkem slušná putyka a jelikož je součástí projektu i útulek pro poraněná zvířátka jistě se v brzku můžeme těšit i na zvěřinové hody.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

14.3.2007

Šibřínky

Přes mnohoslibný začátek (už při mém příchodu zdravotníci nakládali do sanitky jednu z účastnic akce zmoženou bujarým veselím) jsem si po vstupu na sál, pochopitelně vybaven slušivým převlekem, připadal poněkud zpozdile. I přes jinak hojnou účast, nás maskovaných exotů by hravě dopočítal na prstech dvou končetin (zřejmě nečtu ty správné časopisy - že by už masky na maškarním nebyli in ?). Výčepní nezvládal svou funkci a tak se fronta na pivo táhla až do hloubi sálu a na jejím konci se tancovalo. Naštěstí jsem stihl pár kořalek než se fronta vytvořila i před výdejnou lihovin, já se musel vydat na parket, aby se mi hlava motala alespoň z vířivých pohybů. K tanci jakýs švihák mačkal na samohravé klávesy a společně s fešnou slečnou jejich zvuky doprovázeli tklivým zpěvem, k čemuž se občas přidal rovněž přítomný saxofonista, však kde že jsou časy velkých dechových těles. Nezklamali snad jen půlnoční baletní scénky sokolů z pořádajícího oddílu, při nichž se každý mohl poučit o zvířecích zvyklostech (mouchy žerou hovna, mravenci píchaj berušky apod.). I závěrečná bitka jež se rozhořela mezi horními a dolními chlapci pohasla dřív než se doštípala první židle, a tak jsem znuděně vyrazil k domovu a pustil si v TV Arnolda.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

22.1.2007

Ničivý požár zničil multikulturní památku

Jedna z obecních památek, téměř národní rezervace, "Komunitní dům" na zastávce Nelahozeves-zámek, lehla dne 18.1. popelem. V noci řádící orkán zřejmě rozdmýchal kabelové barbecue na dvoře či ohniště v některé z místností a dorazivší hasičské zbory už jen dohlíželi na dílo zkázy a bránili jeho rozšíření. Je teď přímo povinností obce přidělit všem obyvatelům objektu alespoň po jedné parcele na rodinu (hlavně pozor, aby všechny parcely nebyly v jedné lokalitě, neboť by tak vzniklo GHETO a to v EU neradi vidí), a dále zařídit když ne nenávratné tak alespoň bezúročné půjčky na výstavbu nových haciend.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

10.1.2007

Zraněný a na útěku

Známý invalidní odbojář I.Š. využiv nepozornosti personálu, unikl z ošetřovny zdravotně nápravného zařízení ve Slaném a následně se schovával v hlubokých lesích v okolí Nelahozevsi, udržujíc se při životě jen sběrem suchých lesních plodů a semínky borových šišek. Po třech dnech partizánského života ho 3.1. hlad vyhnal do vsi. Působil tak bědným dojmem, že se nad ním ustrnula místní rodačka M.K. a pozvala ho pod svou střechu ohřát. Když jí pak ještě ukázal průstřel plic, podařilo se mu vyloudit i oběd, který právě připravovala pro svého muže, jenž tou dobou v potu tváře vydělával na chléb vezdejší. Poté co se I.Š. řádně posílil a ohřál, odplížil se kryt soumrakem do některého ze svých konspiračních bytů.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -